Więźniowie pokonywali w mrozie około 20-30 km. Tylko nielicznym udało się uciec i przeżyć, większość ginęła w drodze. Trasy Marszu Śmierci wiodły przez nasz region. Trwają obchody 80. rocznicy tych dramatycznych wydarzeń.
Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, jako pierwsza szkoła w Polsce wprowadziła przedmiot związany z technologiami wodorowymi.
Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju zmienia dostawcę internetu. Możecie mieć problemy z zakupem biletu.
Pierwsze "zagłębie handlowe" w Rybniku zostanie przebudowane. Jego częścią ma być m.in. zmodernizowany Media Markt. Na razie placówka zostanie zamknięta. Wróci w "nowej formule". Kiedy? Nie wiadomo.
Wodzisław Śląski wyda miliony złotych, aby zazielenić starówkę. Zmiany upiększą centrum, ale mają mieć też praktyczne zastosowanie.
Rybnik stawia na rozwój sportów motorowych, ale mieszkańcy boją się nadmiernego hałasu. Czy kompromis jest możliwy?
Problemu na autostradzie A1 w Żorach nie udało się rozwiązać za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Teraz kierowcy i samorządowcy liczą na Koalicję 15 Października.
W 2024 roku pasażerowie Kolei Śląskich częściej niż rok wcześniej jeździli Wisły, Ustronia, Zwardonia i Zakopanego. Przewoźnik odczuł jednak remont torów w Katowicach
To był wieczór rybniczan. Reżyserka Kamila Tarabura i muzyk Kuba Więcek otrzymali Paszporty "Polityki". Prestiżowe nagrody wręczono po raz 32.
Tereny pogórnicze wraz z infrastrukturą kopalnianą mogą odegrać kluczową rolę w walce z konsekwencjami zmian klimatu.
Właściciel sklepu i serwisu telefonów z Rybnika spisał zasady, którymi w jego punkcie usługowym mają się kierować cudzoziemcy. - To obrzydliwe i wykluczające - mówi Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i...
Wydłużenie pracy rybnickiej elektrowni do 2027 roku to krok w dobrym kierunku, ale to tylko jeden krok - mówi Ireneusz Oleksik, przewodniczący Solidarności w Elektrowni Rybnik.
Żałoba w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach. Podczas górskiej wyprawy zginął funkcjonariusz tej jednostki.
Badacz historii Tomasz Muskus odkrywa nieznane epizody niemieckiego ataku na Polskę 1 września 1939 roku. Niemieccy dowódcy po potyczce z Polakami w raportach składanych do Berlina ukryli fakt dużych strat.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.