Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fundacja Optimum Pareto zaprasza na trzydniowe święto demokracji, które rozpocznie się 17.05.2022 w godzinach 16.00-17.00 - warsztatem pt. "Budżet Obywatelski jako forma partycypacji dzieci i młodzieży: Jak dbać o rozwój Rybnika uwzględniając interesy młodego pokolenia" (na terenie Rybnickiego Kampusu ul.Rudzka 13, budynek A, Sala 106). W trakcie spotkania porozmawiamy krótko o projektach zainicjowanych przez młodzież w innych krajach/miastach, zastanowimy się nad tym, czy Rybnik jest dobrym miastem do życia dla młodych ludzi, czego w nim brakuje z perspektywy tej grupy i co można zrobić, żeby to zmienić? Postaramy się wymyślić projekty młodzieżowe do Budżetu Obywatelskiego lub przynajmniej zainicjować myślenie o uczestniczeniu w życiu miasta w ten sposób.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Z kolei 18.05.2022 r. o 15.00 w Punkcie Informacji Halo Rybnik, przy ulicy Jana III Sobieskiego 20 odbędzie się spotkanie pt: Zaangażowany senior w Budżecie Partycypacyjnym. Szczególnie serdecznie zapraszamy rybnickich seniorów zarówno do partycypacyjnego projektowania, jak i zgłaszania własnych projektów do konsultacji w ramach kolejnego spotkania "Synergiczny Rybnik". Nikt bowiem nie zaadresuje potrzeb ludzi starszych lepiej niż oni sami. Do uczestnictwa zachęcamy również osoby, które - czy to ze względów zawodowych czy innych - są zainteresowane projektowaniem uwzględniającym "silver power". 

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Spotkanie to będzie świetną okazją, by przy kawie i herbacie, opowiedzieć o tym, czym jest BO, jak zapoznać się z procedurą głosowania i skąd czerpać wiedzę o poszczególnych projektach, ale także - jak poprawić jakość i poziom życia osób starszych poprzez zwiększenie ogólnej aktywności społecznej oraz zagospodarowanie i rozwój niewykorzystanego potencjału seniorów w obszarze partycypacji. Postaramy się wspólnie przedyskutować i wykreować projekty dla nestorów do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

Ostatniego dnia - 19.05.2022 w godz.16.00-18.00 na Kampusie (ul. Rudzka 13, budynek A, aula - nr 106) spotkamy się na Maratonie pisanie projektów, podczas którego będzie można skonsultować wniosek z przedstawicielami UMR. 

Wszystkie spotkania odbędą się w ramach projektu "Synergiczny Rybnik. Budżet obywatelski jako dźwignia strategicznego rozwoju miasta", który jest prowadzony przez Fundację Optimum Pareto we współpracy z Urzędem Miasta i zakłada wypracowanie odpowiedniego modelu partycypacji i lepszego dialogu między mieszkańcami a Urzędem Miasta. 

Materiał promocyjny PartneraMateriał promocyjny Partnera 

 Na facebookowej grupie: Synergiczny Rybnik, do której dołączenia zachęcamy
www.facebook.com/groups/379746087178229/ - znajdą Państwo więcej szczegółów.

Będzie nam bardzo miło, jeżeli uda się Państwu potwierdzić planowaną obecność na którymkolwiek spotkaniu do 16.05.2022 r. na adres m.czerkawska@optimumpareto.com.

embed
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.